3 Niedziela Wielkanocna Rok C Mannheim

Zamyslenia nad Sowem ks Janusz

Trzeba bardziej słuchać Boga

W kolejną niedzielę Wielkanocy mamy możliwość uczestniczyć w spotkaniu Jezusa Zmartwychwstałego ze swoimi uczniami. Jezus objawia się uczniom w momencie, kiedy rybacy zajęci są swoją pracą, czyli połowem. Jednak jak słyszeliśmy w Ewangelii, nic nie złowili. Dopiero na słowo Jezusa, zarzucają sieć i mają obfity połów.

W tym momencie uczniowie, rozpoznają Jezusa. Święty Piotr, chce być pierwszy na brzegu, dlatego rzuca się w jezioro i płynie na spotkanie ze swoim mistrzem i nauczycielem. Po posiłku mam miejsce rozmowa Jezusa z Piotrem. Lub możemy nazwać tą rozmowę egzaminem. Jezus zadaje pytania a Piotr udziela odpowiedzi.

Pytania Jezusa dotyczą miłości, Czy kochasz Mnie? Piotr odpowiada, Tak Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Jezus zadaje pytanie trzy razy, ale Piotr za trzecim razem odpowiada inaczej niż za pierwszym i drugim razem.

Trzy Pytania są nawiązaniem do potrójnego zaparcia się Apostoła. Podczas rozmowy, Piotr jest pełen pokory wobec siebie, już nie składa żadnych wielkich obietnic, nie wypowiada słów bez pokrycia. Tylko Panie Ty wiesz, że Cię kocham.

Czytaj więcej

witamy head„Człowieka (…) nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani czym jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie''
Jan Paweł II, Warszawa 1979

Serdecznie witamy na stronie internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Mannheim! Wszystkim odwiedzającym tę stronę życzymy Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa w Mannheim

Wszystkie Msze święte i nabożeństwa w St. Matthäus-Spitalkirche (68159 Mannheim, E6,2)
Msza święta w języku polskim
Sobota  godz. 18:30
Niedziela  godz. 9:30
  godz. 11:30
Środa  godz. 18:30
Piątek  godz. 18:30
Pierwszy czwartek m-ca  godz. 18:30
   
Adoracja Eucharystyczna
Pierwszy czwartek m-ca godz. 19:00 - 19.30
Pierwszy piątek m-ca  godz. 17.00 - 18.30
Pierwsza sobota m-ca  godz. 19.30 - 24.00
Czwarty piątek m-ca godz. 19.30 - 22.00
Ostatnia sobota m-ca godz. 17.30 - 18.30
   
Okazja do spowiedzi świętej
Środa, piątek,  godz. 18.00
Pierwszy czwartek m-ca godz. 18:00
Pierwszy piątek m-ca godz. 17:00
 Ostatnia sobota m-ca godz. 17.30

Kontakt z biurem misji