Aktualności

Msza Wieczerzy Pańskiej - transmisja z PMK Mannheim

W Wielki Czwartek (09.04.2020) o godz. 18.30 zapraszamy na transmisję Mszy Wieczerzy Pańskiej z kościoła PMK Mannheim.

Jeżeli technika nie zawiedzie transmisję będzie można oglądać na Facebook-u PMK Mannheim lub (dla tych, którzy nie mają konta na Facebooku-u) na stronie internetowej www.facebook.com/PMKMANNHEIM.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny

Wieki Post i Święta Wielkanocne mają w tym roku wyjątkowy charakter. Pandemia wywołana koronawirusem przyniosła radykalne ograniczenia, których musimy przestrzegać. Między innymi zakazane zostały wszelkie publiczne nabożeństwa. Dlatego też nie możliwe jest w tym roku zorganizowanie tradycyjnego poświęcenia pokarmów. Jako alternatywę proponujemy modlitwę błogosławieństwa pokarmów w poranek wielkanocny,  którą można odmówić w rodzinie. 

Modlitwa do pobrania.

 

Wielki Czwartek kościele domowym - rytuał rodzinny

Zapraszamy na stronę internetową Diecezji Tarnowskiej

WIELKI CZWARTEK

W Wielki Czwartek Kościół gromadzi się na Mszę Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy Chrystusa z Apostołami. Wspominamy ustanowienie Eucharystii, czyli Mszy św. oraz Komunii św., której tak bardzo nam w tym czasie pandemii brakuje. Jezus ustanowił również kapłaństwo i zostawił nam w geście obmycia nóg przykazanie braterskiej miłości.

W tym roku nie będzie celebrowana poranna Msza Krzyżma w Tarnowskiej Katedrze. Nie będą również przygotowywane Ciemnice w kościołach parafialnych. Zapraszamy was jednak do wspólnej modlitwy w domu, która nie musi się ograniczać tylko do czasu transmisji Mszy Wieczerzy Pańskiej.

I wy możecie dzisiaj w waszych domach, przez proste gesty naśladować Jezusa. Jest na to dwojaki sposób. Po pierwsze zaplanujcie rodzinną wieczerzę, odmienną od tej w dzień powszedni. Natomiast jako modlitwę wieczorną  przeżyjcie namiastkę „Godziny świętej” czyli wspólne modlitewne czuwanie i trwanie z Jezusem konającym w Ogrójcu. Będzie to wam przypominać o tradycyjnej Ciemnicy.

Zapraszamy was do skorzystania z przygotowanego na ten dzień Rytuału rodzinnego - aby pobrać plik PDF KLIKNIJ TUTAJ. Aby pobrać pliki mobi i epub - KLIKNIJ TUTAJ.

https://diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomosci/pola/item/7615-jak-obchodzic-wielki-czwartek-i-wielki-piatek-w-kosciele-domowym-filmy-materialy-pdf-i-na-urzadzenia-mobilne

Rodzinne Nabożeństwo Pokutne na Wielką Środę

Zapraszamy na stronę internetową Diecezji Tarnowskiej:

Wielka Środa

Zachęcamy was także do wspólnej modlitwy w Wielką Środę. Na ten dzień przygotowaliśmy  Rodzinne nabożeństwo pokutne. Niestety nie wszyscy będą mieli okazję w tych dniach przystąpić do kratek konfesjonału, aby wyznać swoje grzechy i otrzymać rozgrzeszenie. Dlatego chcemy pomóc wam we wzbudzeniu żalu doskonałego, tak byście prosząc Boga o przebaczenie waszych grzechów i postanawiając przystąpienie do spowiedzi po zakończeniu epidemii, mogli doświadczyć spojrzenia Miłosiernego Ojca, który pragnie waszego nawrócenia i pełni życia.

Teksty do Rodzinnego nabożeństwa pokutnego - aby pobrać plik PDF - KLIKNIJ TUTAJAby pobrać pliki mobi i epub - KLIKNIJ TUTAJ.

Triduum Paschalne – transmisje z PMK Mannheim

Istnieje wiele możliwości uczestnictwa we Mszach świętych transmitowanych w TV, radio czy drogą internetową i właściwie nie ma konieczności tworzenia dodatkowych. Może jest jednak zasadne, by udostępnić transmisję obrzędów Triduum Paschalnego w naszym kościele.

Niestety w kościele PMK nie dysponujemy WLAN–em, dlatego mogą wystąpić problemy techniczne z przekazem i jakością transmisji, za które z góry przepraszamy.

Transmisje z Triduum Paschalnego w kościele PMK Mannheim będą udostępnione na Facebook-u PMK Mannheim.

Ci, którzy nie mają konta na Facebook-u mogą oglądać transmisje na stronie internetowej www.facebook.com/PMKMANNHEIM (videos live należy otworzyć w nowym oknie przeglądarki).

Program transmisji:

09.04.2020

 

Msza święta Wieczerzy Pańskiej

godz. 18.30

10.04.2020

 

Liturgia Męki Pańskiej

godz. 15.00

11.04.2020

 

Wigilia Paschalna

godz. 20.00

12.04.2020

 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza święta

godz. 12.00

Wielkanoc 2020 - Rytuał rodzinny - Niedziela Palmowa

Diecezja Tarnowska przygotowała pomoce do przeżycia w rodzinie Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy na jej stronę internetową: 

Kościół domowy ożywa na początku Wielkiego Tygodnia.

Niedziela Palmowa jest długo wyczekiwanym dniem. W niektórych domach na kilka tygodni wcześniej rozpoczyna się przygotowywanie kwiatów i wstążek z bibuły,  aby ich nie zabrakło na ozdobienie palmy. Z pewnością i w tym roku wiele osób zaczęło takie przygotowania. Jednak z czasem, jak mijały kolejne niedziele Wielkiego Postu i coraz trudniej było o niedzielne wyjście do kościoła, pojawiały się wątpliwości, czy te kwiaty będą w tym roku potrzebne. Koronawirus podstępnie odebrał nam wiele rzeczy, do których jesteśmy przywiązani. Odebrał nam także możliwość tradycyjnego wyznawania naszej wiary. Tradycyjnego, to znaczy ze wszystkimi elementami pobożności ludowej, która jest w naszym życiu nieodłączna. Na wzór pierwszych chrześcijan pozostajemy jednak w ukryciu – zamknięci w naszych domach. I w takich okolicznościach będziemy musieli przeżyć te najważniejsze dni roku liturgicznego  – Wielki Tydzień.  

Mimo panującej wokół atmosfery, która nie napawa optymizmem i radością, pragniemy pomóc wam w intensywnym i pobożnym przeżyciu tych dni. Dzięki temu w waszych domach, w waszych domowych kościołach, gdzie od tygodni wznosicie „małe ołtarzyki”, będziecie mogli jeszcze bardziej doświadczyć bliskości Boga. Ważnym momentem będzie wasze duchowe uczestnictwo w transmisjach radiowych i telewizyjnych liturgii celebrowanej w kościołach. Pragniemy jednak zaprosić was do wyjątkowej wspólnej modlitwy rodzinnej w tych dniach, abyście w gronie najbliższych wam osób przeżywali największe tajemnice wiary.

Na poszczególne dni Wielkiego Tygodnia przygotowujemy dla was małe książeczki, które nazywamy Rytuałem rodzinnym. Są one przygotowane w wersji elektronicznej. Mając do wyboru rożne typy plików (PDF, ePub, MOBI) możecie pobrać je na wasze telefony komórkowe, tablety, czytniki ebooków i komputery, aby z nich skorzystać. Można także uzyskać dostęp do nich w specjalnie na tę okazję przygotowanej aplikacji­­­­­­­­­­­­­­­­ „Wielkanoc 2020”. Osobom starszym możecie wydrukować plik PDF, aby również one skorzystały z tych materiałów. Nie przerażajcie się ich objętością. Na każdy dzień znajdziecie wiele ciekawych informacji o historii Wielkiego Tygodnia oraz o tym co dzieje się w kościele i co możecie celebrować w domu. Te wstępne informacje mają was przygotować do zaproponowanej na każdy dzień rodzinnej i osobistej modlitwy.

Już teraz do waszej dyspozycji przekazujemy Rytuał na Niedzielę Palmową - aby pobrać plik PDF KLIKNIJ TUTAJ. Aby pobrać pliki mobi i epub - KLIKNIJ TUTAJ.

Modlitwa którą wam proponujemy, to przeżycie z bliskimi uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Dlatego nie rezygnujcie z pobożnego zwyczaju przygotowania palm lub zerwania  kilku gałązek z drzewa. Choć nie będą one pobłogosławione przez kapłana, to wasza wspólna modlitwa będzie miała ogromne znaczenie, bo wraz z nią otrzymacie od Boga znacznie więcej.

Czytaj dalej

Zamyślenia nad SŁOWEM - Niedziela Palmowa

Iz 50,4-7; Ps 22; Flp 2,6-11

Mt 26,14-27,66

Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił?

Kolejna niedziela, gdy kościół będzie pusty... Nie będzie uroczystego poświęcenia palm, procesji, odczytania Męki Pańskiej….

Chociaż Męka Pańska czytana będzie, bo i Msza święta będzie. Ale przy pustym kościele…

Czy zastanawiał się ktoś, jak może czuć się ksiądz, gdy przyszło mu odprawiać Mszę święte „do pustych ławek”; zwłaszcza w te szczególne dni?...

Czytaj dalej

 

Niedziela Palmowa - Msze św. w TV, Radio i w Internecie

Niedziela Palmowa, 5 kwietnia: program mszy świętych w TV

TVP 1
 • 7:00 - transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach
 • 10:55 - transmisja Mszy Świętej z Jasnej Góry w Częstochowie
 • 12:00 - transmisja Anioła Pańskiego z papieżem Franciszkiem

Polsat News

 • 9:00 - transmisja Mszy Świętej ze Świą­ty­ni Opatrz­no­ści Bo­żej w Warszawie

TV Trwam

 • 9:30 - transmisja Mszy Świętej z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
 • 21:00 - transmisja Apelu Ja­sno­gór­skiego z ka­pli­cy Cu­dow­ne­go Ob­ra­zu Mat­ki Bo­żej Czę­sto­chow­skiej na Ja­snej Gó­rze

Polsat Rodzina

 • 10:30 - transmisja Mszy Świętej ze Świą­ty­ni Opatrz­no­ści Bo­żej w Warszawie

TVP Polonia

 • 12:00 - transmisja Anioła Pańskiego z papieżem Franciszkiem
 • 13:00 - transmisja Mszy Świętej

Program Pierwszy Polskiego Radia (radia można również posłuchać za pośrednictwem internetu)

 • 9:05 - transmisja Mszy Świętej

Radio Maryja

 • 9:00 - transmisja Mszy Świętej

Msza święta online

https://msza-online.net/msze-swiete-na-zywo-po-polsku/

witamy head„Człowieka (…) nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani czym jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie''
Jan Paweł II, Warszawa 1979

Serdecznie witamy na stronie internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Mannheim! Wszystkim odwiedzającym tę stronę życzymy Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa w Mannheim

Msza święta w języku polskim
Sobota godz. 18:30
Niedziela godz. 09:30
Niedziela godz. 12:00
Środa godz. 18:30
Piątek godz. 18:30
Pierwszy czwartek m-ca godz. 18:30
Adoracja Eucharystyczna
Ostatnia sobota m-ca godz. 17:30
Pierwszy czwartek m-ca godz. 19:00
Okazja do spowiedzi świętej
Środa, piątek, sobota godz. 18:00
Pierwszy czwartek m-ca godz. 18:00
Pierwszy piątek m-ca godz. 17:30
Ostatnia sobota m-ca godz. 17:30

Kontakt z biurem misji