Aktualności

Sakrament Pokuty

Do Sakramentu Pokuty można przystąpić na naszej sali (D6,9-11) w środę (19.01.22) i w piątek (21.01.22) od godz. 17.45 do godz. 18.15. Prosimy o stosowanie się do zasady bezpieczeństwa. 

3 niedziela zwykła

W sobotę (22.01.22) – O godz. 18.00 Msza święta w kościele St. Bonifatius.  

W niedzielę (23.01.22) – 3 Niedziela zwykła - Msze święte w kościele St. Bonifatius o godz. 9.00 i 13.30. O godz. 11.00Msza święta w Heidelbergu (St. Anna).

Krąg Biblijny

W piątek (21.01.22) w St. Matthäus-Spitalkirche. o godz. 19.30 – nabożeństwo - Krąg Biblijny. Zapraszamy!

Środa. Msza św. i próba chóru

W środę (19.01.22) – o godz. 18.30 - Msza święta w St. Matthäus-Spitalkirche. Po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19.00próba chóru (2G+).

W dni powszednie należy przynieść kartkę z wypisanym imieniem i nazwiskiem i numerem telefonu i wrzucić ją do przygotowanej skrzynki.

Bardzo prosimy o stosowanie się w czasie Mszy i nabożeństw do wszystkich zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza o zachowanie odległości i noszenie maseczek ochronnych- obowiązują FFP2. Na nabożeństwach testowanie nie jest wymagane! Osoby z symptomami wskazującymi na możliwość zakażenia prosimy o pozostanie w domu.

W czasie liturgii nadal musimy przyjmować Komunie Świętą „na rękę”. Jednak dla tych, którzy tego pragną, bezpośrednio po Mszy świętej jest udzielana Komunia Święta do ust

Katecheza Komunijna

Katecheza pierwszokomunijna jest prowadzona online za pomocą aplikacji Zoom. W poniedziałek (17.01.22) – Grupa 1 – godz. 17.00; Grupa 2 – godz. 18.00; w czwartek (30.01.22) – Grupa 3 – o godz. 17.30. Link oraz Meeting-ID zostały przesłane zainteresowanym.

Konkurs Biblijny

Polska Misja Katolicka w Niemczech organizuje kolejny konkurs biblijny. Tematem jest Ewangelia według świętego Łukasza. Może w nim wziąć udział młodzież w wieku od 13 do 25 lat. Etap parafialny będzie w sobotę 5 lutego 2022 r. Chętnych prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub drogą mailową.

Zamyślenia nad SŁOWEM - 2 Niedziela Zwykła

Cud w Kanie

„Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego jego uczniowie.” (J 2,11)

W Kościołach Wschodnich cud w Kanie Galilejskiej łączony jest z pokłonem Mędrców i chrztem Pana Jezusa w Jordanie jako jeden z wymiarów Objawienia Pańskiego. Ślady takiego połączenia odnajdujemy także w naszym, katolickim brewiarzu, gdzie antyfona do pieśni Maryi drugich nieszporów Uroczystości Objawienia Pańskiego mówi właśnie o tych trzech wydarzeniach.  

Z tego punktu widzenia cud w Kanie Galilejskiej jest objawieniem bóstwa Jezusa; objawienia Jego chwały. W tej perspektywie zresztą opisuje święty Jan wszystkie cuda. Dla Jana cuda są znakiem. Ale ten w Kanie Galilejskiej jest pierwszy; jest początkiem znaków. Stoi też u początku wiary uczniów.

Gdy jednak wnikliwie czytamy ten ewangeliczny tekst, możemy dojść do wniosku, że na cud wcale się nie zanosiło. Że został on wyproszony – czy może nawet wymuszony – przez Maryję. 

Czytaj dalej

Wieczór Kolęd

W sobotę (15.01.22) –   O godz. 20.00 – zapraszamy na specjalne nabożeństwo – Wieczór kolęd – do St. Matthäus-Spitalkirche. Konieczne jest wcześniejsze zameldowanie.

Planowane jest też transmisja na naszym profilu na Facebook-u. Link zostanie podany w sobotę, w ciągu dnia.

Zapraszamy!

witamy head„Człowieka (…) nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani czym jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie''
Jan Paweł II, Warszawa 1979

Serdecznie witamy na stronie internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Mannheim! Wszystkim odwiedzającym tę stronę życzymy Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa w Mannheim

Msza święta w języku polskim
Sobota - St. Bonifatius godz. 18:00
Niedziela - St. Bonifatius godz. 9:00
Niedziela - St. Bonifatius godz. 13:30
Środa - St. Matthäus-Spitalkirche godz. 18:30
Piątek - St. Matthäus-Spitalkirche godz. 18:30
Pierwszy czwartek m-ca - St.Matthäus-Spitalkirche godz. 18:30
Adoracja Eucharystyczna
   
Pierwszy czwartek m-ca godz. 19:00
Okazja do spowiedzi świętej
Środa, piątek,  godz. 17:45
Pierwszy czwartek m-ca godz. 17:30
Pierwszy piątek m-ca  godz. 16:15
   

Kontakt z biurem misji