Troska o jedność

Jesteśmy w czasie oczekiwania na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Jezusa już nie ma, On powrócił do domu Ojca. Możemy się wczuć w sytuację Apostołów, którzy po pożegnaniu ze swoim nauczycielem, powracają do wcześniejszego miejsca, aby oczekiwać na przyjście Ducha Parakleta, Który będzie miał za zadanie kontynuować dzieło zapoczątkowane przez Syna Bożego. Jednak zanim to nastąpi, uczniów czeka czas ich czas próby.

W usłyszanej Ewangelii Jezus modli się za Apostołów i prosi Ojca, aby ich strzegł w jedności. Jezus na świadomość, że Jego uczniowie są tylko ludźmi, bardzo często działają pod wpływem impulsu, chwili, emocji, nie zawsze przewidując następstwo swojego postępowania.

O słabości Apostołów świadczy również, że jako wspólnota narażeni byli na rozbicie. Zdrada Judasza, zaparcie się Piotra, oczekiwanie pierwszego miejsca w niebie przez Jana i Jakuba, to tylko niektóre przykłady jak często uczniowie myśleli kategoriami czysto ludzkimi. Czytaj dalej

witamy head„Człowieka (…) nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani czym jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie''
Jan Paweł II, Warszawa 1979

Serdecznie witamy na stronie internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Mannheim! Wszystkim odwiedzającym tę stronę życzymy Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa w Mannheim

Wszystkie Msze święte i nabożeństwa w St. Matthäus-Spitalkirche (68159 Mannheim, E6,2)
Msza święta w języku polskim
Sobota  godz. 18:30
Niedziela  godz. 9:30
  godz. 11:30
Środa  godz. 18:30
Piątek  godz. 18:30
Pierwszy czwartek m-ca  godz. 18:30
   
Adoracja Eucharystyczna
Pierwszy czwartek m-ca godz. 19:00 - 19.30
Pierwszy piątek m-ca  godz. 17.00 - 18.30
Pierwsza sobota m-ca  godz. 19.30 - 21.00
Ostatnia sobota m-ca godz. 17.30 - 18.30
   
Okazja do spowiedzi świętej
Środa, piątek, sobota godz. 18.00
Pierwszy czwartek m-ca godz. 18:00
Pierwszy piątek m-ca godz. 17:00
Pierwsza i ostatnia sobota m-ca godz. 17.30

Kontakt z biurem misji