Informacje duszpasterskie

09.05.2021 – 6 Niedziela Wielkanocnego

Przypominamy o konieczności meldowania się na Msze święte. Sposób meldowania jest dokładnie wyjaśniony na naszej stronie internetowej. Zameldowanie obowiązuje w soboty, niedziele i dni świąteczne, Meldujemy się na stronie www.duszpolonia.org lub za pomocą aplikacji mobilnej PMK Mannheim.

Natomiast w dni powszednie prosimy o przyniesienie ze sobą karteczek z wypisanym imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu i wrzucenie ich do przygotowanej skrzynki.
Bardzo prosimy o stosowanie się w czasie Mszy i nabożeństw do wszystkich zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza o zachowanie odległości i noszenie maseczek ochronnych - obowiązują maseczki medyczne (OP-Masken) lub maseczki typu FFP 2. Bardzo prosimy także, by osoby z symptomami zarażenia czy silnego przeziębienia oraz osoby, które miały kontakt z chorymi na Covid-19, pozostały w domu!
Dla tych, którzy - z różnych powodów – nie mogą w czasie pandemii uczestniczyć we Mszach świętych – transmitujemy niedzielną Mszę świętą o godz. 9.00 na naszym profilu na Facebook (www.facebook.com/PMKMANNHEIM)

W sobotę (08.05.21) – Msza święta w kościele St. Bonifatius o godz. 18.00.W niedzielę (09.05.21) - Msze święte w kościele St. Bonifatius o godz. 9.00 i 13.30.

W środę (12.05.21) – Msza święta w kościele St. Bonifatius o godz. 18.00 - już z uroczystości Wniebowstąpienia. Zapisy na www.duszpolonia.org lub za pomocą aplikacji PMK Mannheim.

W czwartek (13.05.21) – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - Msze święte w kościele St. Bonifatius o godz. 9.00 i 13.30. Zapisy na www.duszpolonia.org lub za pomocą aplikacji PMK Mannheim.

W piątek (14.05.21) – o godz. 18.30 - Msza święta w St. Matthäus-Spitalkirche. O godz. 19.00nabożeństwo majowe.

W sobotę (15.05.21) – Msza święta w kościele St. Bonifatius o godz. 18.00.

W niedzielę (16.05.21) Msze święte w kościele St. Bonifatius o godz. 9.00 i 13.30. O godz. 11.00Msza święta w Brühl-Rohrhof (St. Michael).

Terminy prób oraz Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej zostały przekazane zainteresowanym.

Do Sakramentu Pokuty można przystąpić na naszej sali (D6,9-11) w piątek (14.05.21) - od godz. 17.30 do godz. 18.15. Prosimy, by zachować odstęp i nosić maseczki ochronne, także w czasie spowiedzi. Obowiązują maseczki medyczne (OP-Masken) lub maseczki typu FFP 2.

W poniedziałek (10.05.21) – Ostatnia katecheza komunijna, Grupa 1 – o godz. 17.00; Grupa 2 – o godz. 18.00. Katecheza prowadzona jest oczywiście online. Przy okazji serdecznie dziękuję pani Magdalenie Perszon, która przejęła katechezę komunijną po księdzu Łukaszu i świetnie ją poprowadziła online. Z wielkim podziwem patrzyłem na prezentacje, które na każdą katechezę przygotowywała. Bóg zapłać!

Zajęcia z języka polskiego i niemieckiego odbywają się online, według porządku, który można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Przy wyjściu z kościoła jest umieszczony koszyk na kolektę (składkę). Polska Misja Katolicka nie ma innych źródeł finansowania i utrzymuje się z ofiar składanych przez wiernych. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

Serdecznie prosimy, by po Mszy świętej zostało kilka osób, aby pomóc w dezynfekcji kościoła.

Liczba zakażeń systematycznie spada, mimo to prosimy, by śledzić informacje na naszej stronie internetowej, profilu na Facebook oraz na aplikacji PMK Mannheim.

W najbliższym tygodniu święto swojego patrona obchodzą: Damian, Ignacy, Leopold, Maciej, Teodora, Izydor, Zofia. Pomódlmy się w intencji solenizantów oraz w intencji tych osób z naszej wspólnoty, które w ostatnim czasie przyjęły lub wkrótce przyjmą Sakrament Bierzmowania oraz w intencji dzieci, które przystąpią do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Oczywiście nie zapominamy także o mamach, wszak dzisiaj w Niemczech obchodzony jest Dzień Matki. Pod Twoją obronę…

witamy head„Człowieka (…) nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani czym jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie''
Jan Paweł II, Warszawa 1979

Serdecznie witamy na stronie internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Mannheim! Wszystkim odwiedzającym tę stronę życzymy Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa w Mannheim

Msza święta w języku polskim
Sobota - St. Bonifatius godz. 18:00
Niedziela - St. Bonifatius godz. 9:00
Niedziela - St. Bonifatius godz. 13:30
Środa - St. Matthäus-Spitalkirche godz. 18:30
Piątek - St. Matthäus-Spitalkirche godz. 18:30
Pierwszy czwartek m-ca - St.Matthäus-Spitalkirche godz. 18:30
Adoracja Eucharystyczna
   
Pierwszy czwartek m-ca godz. 19:00
Okazja do spowiedzi świętej
Środa, piątek,  godz. 17:45
Pierwszy czwartek m-ca godz. 17:30
Pierwszy piątek m-ca  godz. 16:15
   

Kontakt z biurem misji