Przygotowanie do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej to jedna z najważniejszych katechez. Jednak sama – nawet najlepiej podana – teoria nie wystarczy. Dlatego zachęcamy Rodziców, by wraz z dziećmi uczestniczyli w niedzielnych Mszach świętych. Prosimy też, by powtarzali z dziećmi materiał podany na katechezach.

Przygotowanie do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej odbywa się w poniedziałki sali Polskiej Misji Katolickiej (68159 Mannheim, D6,9-11). Staramy się zachowywać wszystkie przepisy obowiązujące związane z pandemią.

Można już zapisywać dzieci na katechezę przygotowująca do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. By to uczynić, należy pobrać zamieszczony na naszej stronie internetowej formularz, wypełnić go i odesłać na adres Misji lub oddać w zakrystii. Wypełniony formularz można też zeskanować i odesłać mailem.

KATECHEZA PIERWSZOKOMUNIJNA 2021/2022

PLANOWANE TERMINY

Formularz zgloszenia na katechezę przed Pierwszą Spowiedzią i Komunią Świętą (do pobrania).

witamy head„Człowieka (…) nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani czym jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie''
Jan Paweł II, Warszawa 1979

Serdecznie witamy na stronie internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Mannheim! Wszystkim odwiedzającym tę stronę życzymy Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa w Mannheim

Msza święta w języku polskim
Sobota - St. Bonifatius godz. 18:00
Niedziela - St. Bonifatius godz. 9:00
Niedziela - St. Bonifatius godz. 13:30
Środa - St. Matthäus-Spitalkirche godz. 18:30
Piątek - St. Matthäus-Spitalkirche godz. 18:30
Pierwszy czwartek m-ca - St.Matthäus-Spitalkirche godz. 18:30
Adoracja Eucharystyczna
   
Pierwszy czwartek m-ca godz. 19:00
Okazja do spowiedzi świętej
Środa, piątek,  godz. 17:45
Pierwszy czwartek m-ca godz. 17:30
Pierwszy piątek m-ca  godz. 16:15
   

Kontakt z biurem misji