W związku z obchodami Dni Kultury Polskiej w Mannheim oraz setnym jubileuszem Sztandaru Maryjnego Koła Różańcowego zapraszamy na uroczystą Mszę św., która odbędzie się w niedzielę 10 października o godz. 15.00 w kościele jezuickim w Mannheim (A 4). Mszy św. będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady do Spraw Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Po uroczystościach jubileuszowych odbędzie się spotkanie polsko-niemieckie na dziedzińcu Haus der Caritas (B 5), połączone z degustacją polskich potraw oraz występem zespołu folklorystycznego „Krakowiak” z Griesheim.

O godz. 19.00 odbędzie się oficjalne otwarcie Dni Kultury Polskiej z udziałem Księdza Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego oraz przedstawicieli miasta i konsulatu.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

witamy head„Człowieka (…) nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani czym jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie''
Jan Paweł II, Warszawa 1979

Serdecznie witamy na stronie internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Mannheim! Wszystkim odwiedzającym tę stronę życzymy Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa w Mannheim

Msza święta w języku polskim
Sobota - St. Bonifatius godz. 18:00
Niedziela - St. Bonifatius godz. 9:00
Niedziela - St. Bonifatius godz. 13:30
Środa - St. Matthäus-Spitalkirche godz. 18:30
Piątek - St. Matthäus-Spitalkirche godz. 18:30
Pierwszy czwartek m-ca - St.Matthäus-Spitalkirche godz. 18:30
Adoracja Eucharystyczna
   
Pierwszy czwartek m-ca godz. 19:00
Okazja do spowiedzi świętej
Środa, piątek,  godz. 17:45
Pierwszy czwartek m-ca godz. 17:30
Pierwszy piątek m-ca  godz. 16:15
   

Kontakt z biurem misji