Światłość świata

        Bardzo długie są Ewangelie wyznaczone na niedziele Wielkiego Postu w liturgicznym roku A. Zapewne, gdyby była sytuacja normalna, niektórzy z nas staliby w kościele i zastanawiali się, dlaczego aż tak obszerny fragment wybrano? Ale sytuacja nie jest normalna, można więc spokojnie usiąść i przeczytać Ewangelię według św. Jana, rozdział 9, wersety od 1 do 41.

Na marginesie: odpowiedź na pytanie wcześniej postawione jest bardzo prosta. Ten fragment stanowi pewną całość, dlatego nie można go podzielić.

Po tym wstępie, pozwólcie na kilka refleksji.

Jezus przechodząc obok ujrzał pewnego człowieka, niewidomego od urodzenia. Uczniowie Jego zadali Mu pytanie: Rabbi, kto zgrzeszył, że się urodził niewidomym - on czy jego rodzice? (J 9,1-2)

        To niebezpieczeństwo też nam grozi. Bardzo proste wyjaśnianie świata. I wtedy choroba, cierpienie czy inne nieszczęście interpretowane są jako kara za grzechy. Za grzechy człowieka, którego nieszczęście spotkało albo ewentualnie za grzechy jego przodków. Czytaj dalej

 

witamy head„Człowieka (…) nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani czym jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie''
Jan Paweł II, Warszawa 1979

Serdecznie witamy na stronie internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Mannheim! Wszystkim odwiedzającym tę stronę życzymy Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa w Mannheim

Msza święta w języku polskim
Sobota godz. 18:30
Niedziela godz. 09:30
Niedziela godz. 12:00
Środa godz. 18:30
Piątek godz. 18:30
Pierwszy czwartek m-ca godz. 18:30
Adoracja Eucharystyczna
Ostatnia sobota m-ca godz. 17:30
Pierwszy czwartek m-ca godz. 19:00
Okazja do spowiedzi świętej
Środa, piątek, sobota godz. 18:00
Pierwszy czwartek m-ca godz. 18:00
Pierwszy piątek m-ca godz. 17:30
Ostatnia sobota m-ca godz. 17:30

Kontakt z biurem misji