MSZE ŚWIĘTE W CZASACH PANDEMII

sposób meldowania

W związku z przepisami sanitarno-epidemiologicznymi liczba miejsc w kościołach jest obecnie ograniczona. Dlatego osoby chcące uczestniczyć we Mszy świętej muszą się wcześniej zameldować 

Na niedzielne i świąteczne Msze święte w:

Mannheim (także Vorabendmesse) – w kościele: St. Bonifatius

          sobota: godz. 18.00, niedziela: godz. / 9.00 / 13.30

Brühl-Rohrhof – w kościele: St. Michael

            3 niedziela miesiąca – godz. 11.00

Heidelbergu – w kościele: St. Anna

            4 niedziela miesiąca – godz. 11.00

należy się zameldować na stronie internetowej www.duszpolonia.org. Najłatwiej można to uczynić otwierając link PMK Mannheim w zakładce Ośrodki Polskojęzyczne (można także „wejść” przez link na naszej stronie internetowej).

Pod wydarzeniem (Mszą świętą), na które można się zameldować, znajduje się okienko: OBOWIĄZKOWE ZAPISY. Gdy okienko jest aktywne (kolor zielony) należy na nie kliknąć i wypełnić przewidziany formularz. (Gdy okienko jest jeszcze niealtywne ma kolor niebieski, a gdy jest już nie aktywne, ma kolor szary).

Przy zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, adres, adres mailowy i numer telefonu. Należy też zaznaczyć (odhaczyć) okienka: Rozumiem, że potwierdzenie uczestnictwa otrzymam w osobnym mailu, oraz : Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych: Polityka prywatności. Następnie klikamy na okienko: Wyślij zgłoszenie. Jeżeli wszystko było poprawnie wypełnione, otrzymamy potwierdzenie o rejestracji na podany przez nas adres mailowy, które nie jest jeszcze równoznaczne z przyznaniem miejsca w kościele.

Dane, które wypełniamy w formularzu są potrzebne w przypadku, gdyby któraś z osób była zakażona. Listy zgłoszonych będą przechowywane przez 4 tygodnie, a następnie niszczone.

Bardzo prosimy, by każdą osobę meldować osobno. Także osoby należące do jednej rodziny (Haushalt) należy meldować osobno! Przy meldowaniu podajemy wtedy ten sam adres mailowy dla wszystkich osób, ale dla każdej osoby wypełniamy oddzielny formularz.

Zgłoszenie w Internecie zwykle możliwe jest na 144 godziny (6 dni) przed rozpoczęciem Mszy świętej. Zakończenie rejestracji następuje zwykle 48 godzin (2 dni) przed Mszą świętą  lub wcześniej, gdy wszystkie miejsca zostaną zajęte. Przy przyznawaniu miejsc ważnym z kryteriów będzie kolejność zgłoszeń. Musimy więc trochę wcześniej planować, jeżeli na pewno chcemy uczestniczyć we Mszy świętej o konkretnej godzinie.

Rejestracja na stronie nie jest równoznaczna z otrzymaniem miejsca w kościele. Powiadomienie o tym, czy otrzymało się miejsce, zostanie przysłane w osobnym mailu po zakończeniu całego procesu rejestracji, najpóźniej 24 godziny przed Mszą świętą.

Tylko osobom niemających dostępu do Internetu dajemy możliwość zameldowania telefonicznego. Można dzwonić od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 12.00, pod numer telefonu 0621 – 24715.

Na Msze święte w dni powszednie (kościele PMK, St. Matthäus-Spitalkirche,  środa i piątek oraz pierwszy czwartek miesiąca - godz. 18.30) prosimy o przyniesienie ze sobą karteczek z imieniem i nazwiskiem i numerem telefonu i wrzucenie ich do przygotowanego koszyka. Gdy ktoś nie przyniesie takiej kartki musi ją wypełnić na miejscu. 

Bardzo prosimy o stosowanie się do wszystkich zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza o zachowanie odległości i noszenie maseczek ochronnych, także w czasie Mszy świętej. Bardzo prosimy, by osoby z symptomami zarażenia czy silnego przeziębienia oraz osoby, które miały kontakt z chorymi na Covid-19, pozostały w domu!

witamy head„Człowieka (…) nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani czym jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie''
Jan Paweł II, Warszawa 1979

Serdecznie witamy na stronie internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Mannheim! Wszystkim odwiedzającym tę stronę życzymy Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa w Mannheim

Msza święta w języku polskim
Sobota - St. Bonifatius godz. 18:00
Niedziela - St. Bonifatius godz. 9:00
Niedziela - St. Bonifatius godz. 13:30
Środa - St. Matthäus-Spitalkirche godz. 18:30
Piątek - St. Matthäus-Spitalkirche godz. 18:30
Pierwszy czwartek m-ca - St.Matthäus-Spitalkirche godz. 18:30
Adoracja Eucharystyczna
   
Pierwszy czwartek m-ca godz. 19:00
Okazja do spowiedzi świętej
Środa, piątek,  godz. 17:45
Pierwszy czwartek m-ca godz. 17:30
Pierwszy piątek m-ca  godz. 16:15
   

Kontakt z biurem misji